בית עגנון בירושלים
LOGO heb_mini-site.png
שעות פתיחה:
ימים א', ב', ד', ה' 09:00-16:00
יום ג' 12:00-19:00 
שפות הדרכה:
 עברית, אנגלית, רוסית
מיקום:
רחוב קלאוזנר 16 ירושלים. למפה לחצו כאן
office@agnonhouse.org.il
02-6716498
בית עגנון
פורים בבית עגנון - 12.3.2017
רשימת אתרי המורשת
לאתר מועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
this
צור קשר עם בית עגנון
* שם:
* דואר אלקטרוני:
* תוכן הפנייה:

*נא להקליד את התווים לעיל
חדשות
מדברים עליך עגנון - ההרצאה הקרובה בסדרה: "מעשה במשלי מלכים" - איתי מרינברג מילקובסקי ידבר על ש"י עגנון ולאה גולדברג - 12.1.16
עגנון יוצא מהבית - מגוון אירועים ברחבי הארץ. לפרטים: 02-6716498
 

"לא אשבח את ביתי, כי קטן הוא ולא אתבייש בו בשביל שיש גדולים וטובים ממנו. ביתי קטן, אבל מקום יש בביתי לאדם שכמותי שאינו מבקש גדולות"
(ש"י עגנון, מאויב לאוהב)
 
ביתו של שמואל יוסף (ש"י) עגנון, גדול הסופרים העבריים בעת החדשה וחתן פרס נובל לספרות. כ-40 שנה חי ויצר הסופר בבית זה, ובעומק חדריו נכתבו הרומנים הגדולים של הספרות העברית במאה ה-20: "סיפור פשוט", "תמול שלשום", "שירה" ועוד עשרות סיפורים שעדיין מסעירים את דמיונם של קוראים רבים בעולם כולו.

שיטוט ברחבי הבית, במרפסות ובחצרות מאפשר הצצה אל עולם הרוח והחומר של הסופר, תפיסת עולמו, הגותו ואישיותו החד פעמית. המסיירים בבית עגנון יוכלו לחוות את מקורות ההשראה של הסופר ולפגוש רגעים מחייו.

מה באתר: חדר עבודתו המקורי של הסופר ובו כ-8,000 ספרים שהיו השראה לכ-1,000 סיפורים שנכתבו בחייו של עגנון. טרקלין משוחזר של משפחת עגנון, מרפסות וגינה מוצלת לאירועים בעונת הקיץ.

לקהל הרחב: מאגר מידע, אולם הרצאות, מדריך קולי בשפות עברית ואנגלית לסיור עצמאי בבית, הרצאות, כנסים והופעות קטנות ואינטימיות.

בתיאום מראש: מגוון סיורים מודרכים ברחבי הבית וסביבתו, סדנאות כתיבה ולימוד בהשראת כתבי עגנון ועוד.

בית ש"י עגנון בפייסבוק
 
 

 
 
 
 
 
099.png